chantant پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس

chantant: پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس اورژانس بیمارستان سقوط جوان اطراف ساوه کوهستان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تلاش‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم است ، موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفت تلاش‌‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد.

تلاش‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم است ، موگرینی

موگرینی: تلاش ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم هست

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت تلاش ها جهت اجرای برجام ادامه دارد.

به گزارش فارس، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت تلاش ها جهت اجرای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ادامه دارد.

تلاش‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم است ، موگرینی

«موگرینی» با اشاره به اینکه جامعه جهانی از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران حمایت کرده گفت که جایگزینی جهت این توافق وجود ندارد و دنیا تاب یک مسابقه هسته ای به خاص در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) را ندارد.

او در بخشی از اظهاراتش گفت: «عزم ما جهت حفظ این توافق، در جهت منافع ایالات متحده هم هست.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفت تلاش‌‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد.

موگرینی گفت حمایت جامعه جهانی از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران چیزی است که او در مراودات هر روزه اش با دیپلمات های دنیا با آن مواجه می شود.

موگرینی گفت: «از طریق این توافق ما از اشاعه هسته ای پیگشیری و از شدت یافتن تنش ها جلوگیری کردیم و اطمینان حاصل کردیم که کشور عزیزمان ایران هرگز به سلاح های هسته ای دست پیدا نمی کند.»

وی گفت: «با گذشت سه سال از حصول توافق، نتیجه های آن پدیدار شده است اند: کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود پایبند بوده و این عنوان ۱۱ بار به تأیید آژانس بین المللی انرژی اتمی رسیده است.»

تلاش‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم است ، موگرینی

موگرینی با بیان اینکه موضع اتحادیه اروپا در خصوص برجام عوض کردن نکرده گفت که این اتحادیه به اجرای موثر و کامل توافق پایبند هست. او گفت که تلاش جهت اجرای برجام ادامه دارد. او گفت که این تلاش صرفنظر از خروج آمریکا از برجام ادامه خواهد داشت.

موگرینی گفت: «به عنوان مثال، پروژه های بازطراحی رآکتور اراک به رهبری چین و عوض کردن کاربری فردو به یک مرکز فیزیک و فناوری هسته ای که پروژه ای به رهبری روسیه است ادامه دارد. قرار است کارگاهی راجع به فردو در روزهای آتی هفته جاری برگزار شود.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفت تلاش‌‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه تأکید کرد جدا از اجرای تعهدات هسته ای، تلاش ها جهت حفظ مزایای توافق هسته ای جهت کشور عزیزمان ایران نیز ادامه دارد.

وی گفت: «اجرای برجام بایستی هم در زمینه تعهدات هسته ای و هم در مسیر اقتصادی ادامه پیدا کند، لیکن بخش دیگر توافق هسته ای برطرف تحریم ها و وقت های ایجاد شده است به وسیله آن جهت عادی سازی تجارت است.»

تلاش‌ها جهت اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در جهت منافع آمریکا هم است ، موگرینی

موگرینی در ادامه گفت: «از این نظر، تصمیم آمریکا جهت خروج از برجام و احیای تحریم ها بسیار مسئله ساز است و مورد نیاز است به آن پرداخته شود.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تصمیم شرکت های اروپایی جهت خروج از کشور عزیزمان ایران بعد از تصمیم ترامپ اشاره کرد و گفت: «این عنوان باعث ایجاد فشار زیادی در کشور عزیزمان ایران از سوی گروه هایی که هر لحظه مخالف توافق هسته ای بوده اند شده است است.»

وی در ادامه گفت تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام «اعتبار کل جامعه بین المللی، نظام چندجانبه گرایی و شرکت ملل را زیر پرسش برده است.»

او در ادامه با اشاره به قصد کشور عزیزمان ایران جهت تولید هگزافلوراید اورانیوم گفت که این تصمیم نقض برجام نیست و بایستی آن را در چارچوب اقدام آمریکا جهت زیر پرسش بردن اعتبار جامعه بین الملل تعبیر کرد.

موگرینی گفت: «بیانیه های اخیر کشور عزیزمان ایران راجع به هگزافلوراید اورانیوم مشخصاً نقض برجام هست، ولی روشن است که کمکی هم به اعتمادسازی نمی کند و به قصد اعمال فشار بر جامعه بین المللی انجام می شود.»

موگرینی با بیان اینکه حفظ برجام در جهت منافع امنیتی اتحادیه اروپا است تأکید کرد: «ما به نحوی قاطع، متحد و راسخ [به تصمیم آمریکا] تصویر العمل نشان دادیم تا منافع امنیتی و همچنین حاکمیت مستقل اقتصادی خودمان را حفظ کنیم.»

موگرینی گفت: «این مشوقی است تا کشور عزیزمان ایران به تعهدات خودش پایبند بماند. گزینش هر گزینه دیگر، پیامدهایی غم انگیز به دنبال خواهد داشت و از امنیت همه ما- بدون استثنا- خواهد کاست.»

موگرینی مدعی شد که اتحادیه اروپا، «قاطعانه» به تصمیم آمریکا جهت خروج از برجام و احیای تحریم ها تصویر العمل نشان داده هست. او از کشور عزیزمان ایران هم خواست به تعهداتش پایبند بماند. موگرینی گفت: «انتخاب هر گزینه دیگر، عواقب غم انگیز به همراه خواهد داشت.»

موگرینی در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد: «وافق هسته ای برجام پنجره ای جهت پرداختن به مباحث غیرمرتبط با پرسشها هسته ای با کشور عزیزمان ایران باز کرده هست. وقت داشته ایم در دیدار با مقام های کشور عزیزمان ایران با آنها راجع به پرسشها موشکی و حقوق بشر گفت وگو کنیم. در صورت فروپاشی برجام،فرصت جهت گفت وگو راجع به این پرسشها از بین خواهد رفت.»

«چارلز تانوک»، نماینده انگلیسی و محافظه کار پارلمان اروپا هم در این نشست گفت: «تصمیم ترامپ در خروج از توافق هسته ای ناراحت کننده هست. این اقدام پیامهای اشتباهی به کشورهای هسته ای نظیر کره شمالی و دیگر کشورها ارسال میکند. اکنون انگلیس و اتحادیه اروپا نقش مهم و حیاتی جهت حفظ این توافق و نگه داشتن کشور عزیزمان ایران در این توافق دارند.»

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog