chantant پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس

chantant: پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس اورژانس بیمارستان سقوط جوان اطراف ساوه کوهستان

گت بلاگز استان ها تصویرهای + سقوط جوان ۲۹ ساله در کوهستان‌های اطراف ساوه

ماموریت ۶ ساعته سخت و نفس گیر جهت نجات مصدوم در کوهستان‌های اطراف ساوه با موفقیت انجام شد.

تصویرهای + سقوط جوان ۲۹ ساله در کوهستان‌های اطراف ساوه

عزیزی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ساوه در گفتگو با به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جواناظهار داشت: در ساعت ۱۴: ۱۴ امروز طی یک تماس تلفنی، مرکز خبر اورژانس ۱۱۵ شهرستان ساوه از سقوط جوان ۲۹ ساله از کوه های روستای آشیانک در منطقه غرق آباد ساوه با خبر شد.

عبارات مهم : پزشکی

وی افزود: بلافاصله کد عملیاتی پایگاه اورژانس غرق آباد به محل اتفاق اعزام شد و با شناختی که پرسنل بومی عملیاتی ۱۱۵ ساوه از مسیر و محل اتفاق داشتند بعد از طی مسافت مورد نظر و ۲۶ دقیقه بعد از اعلام در محل حاضر شده است و اقدام به کارها درمانی در محل کردند.
عزیزی گفت: به علت ارتفاعات و غیر قابل انتقال بودن مصدوم از ارتفاعات، در ساعت ۲۰: ۱۶ از پایگاه بزرگراه ای هلال احمر قیطانیه و مجددا از تیم امداد کوهستان هلال احمر شهرستان ساوه در خواست کمک شد.
وی بیان داشت:طبق پیگیری های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه، با اورژانس هوایی استان های همجوار قزوین و همدان مبنی بر پوشش امدادهوایی محدوده دانشکده علوم پزشکی ساوه، از دقایق اولیه جهت عملیات امروز با هر دو استان به وسیله ریاست اورژانس ساوه مشورت مورد نیاز صورت گرفت، ولی به علت مناسب نبودن شرایط هوا و رعد و برق و بارندگی بالگرد هیچکدام از اورژانس های هوایی مذکور شرایط پرواز را مساعد ندانسته و پرواز بالگرد اورژانس هوایی به نتیجه نرسید.
عزیزی تصریح کرد: درنهایت ماموریت یکسان اورژانس و هلال احمر به وسیله تیم های پرتوان هر دو ارگان امدادی اورژانس و هلال احمر به نتیجه رسید و در ساعت ۱۸: ۱۵ مصدوم را که به علت سقوط دچار ترومای شدید کمر شده است بود به ارتفاعات پایین کوهستان انتقال یافته و سپس در ساعت ۰۹: ۱۹ بیمار با حال مساعد به اورژانس بیمارستان مدرس ساوه تحویل داده شد.
انتهای پیام/ف

واژه های کلیدی: پزشکی | اورژانس | کوهستان | پایگاه اورژانس | اورژانس بیمارستان | سقوط جوان | اطراف ساوه | کوهستان

تصویرهای + سقوط جوان ۲۹ ساله در کوهستان‌های اطراف ساوه

تصویرهای + سقوط جوان ۲۹ ساله در کوهستان‌های اطراف ساوه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog