chantant پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس

chantant: پزشکی اورژانس کوهستان پایگاه اورژانس اورژانس بیمارستان سقوط جوان اطراف ساوه کوهستان

گت بلاگز قم امنیت زن در حفظ حجاب است

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: زن اگر امنیت می‌خواهد امنیت او در حجابش قرار دارد، هنگامی که زنی با ظاهرش موجب جنبش دیگران شد اراذل و اوباش،افراد بی‌بند و بار یا

امنیت زن در حفظ حجاب است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در برنامه چشمه معرفت که جمعه شب از شبکه سه سیما پخش شد، با اشاره به تأکید اسلام بر پیشگیری از گناه و همچنین مفاهیمی که در دعای صحیفه سجادیه بر پیشگیری از گناه تأکید دارد اظهار کرد: یکی از مهمترین راه های پیشگیری از گناه در اسلام مسئله حجاب است که این مسئله امروزه اهمیتی فوق العاده دارد.

عبارات مهم : اسلام
وی افزود: حجاب از ضروریات دین اسلام است یعنی هرکس وارد دین اسلام شود یا با مسلمانان رابطه پیدا می کند می فهمد که از ضروریات اسلام حجاب هست.

این مرجع تقلید بیان کرد: امروزه غربی ها هم فهمیده اند که حجاب از ضروریات اسلام است و اصرار هم دارند که زنان مسلمان در میان آنان بی جحاب باشند و با وجود اینکه بسیار ادعای آزادی دارند باز هم اجازه حفظ حجاب به محصلین مسلمان و … نمی دهند.

آیت الله مکارم شیرازی اذعان کرد: تمام مذاهب اسلامی بر مسئله حجاب در اسلام اتفاق نظر دارند و ادله اربعه هم دارد یعنی پرسشها فقهی هم ضرورت مسئله حجاب را ثابت کرده هست.

وی عنوان کرد: بر خلاف اینکه بعضی ها ادعا می کنند که در قرآن آیه ای اطراف رعایت حجاب نیامده است اتفاقا آیات متعددی در قرآن کریم وجود دارد که بر حفظ حجاب تأکید کرده هست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه روایات متواتره متعددی وجود دارد که رعایت حجاب را از الزامات دین اسلام برشمرده است گفت: منظور از روایات متواتره روایاتی است از مجموع آن ها یقین به عنوان حاصل می شود، بعضی روایات سند معتبری دارد و باعث حصول گمان به عنوان می شود، ولی هنگامی که روایات متواتر و زیاد شد یقین به عنوان حاصل می شود بنابراین کسی نمی تواند دم از اسلام بزند و حجاب را انکار کند.

آیت الله مکارم شیرازی انکار حجاب را برابر با انکار اسلام دانست و افزود: از نظر عقلانی هم حجاب جایگاه مهمی دارد؛ حجاب مرتبط به مسئله امنیت زنان هست، هنگامی که زن بی حجاب شد به دنبال آن آرایش می کند و لباس قشنگ هم می پوشد که این ها موجب سلب امنیت زن می شود یعنی گاهی چنین زنان را می‎ربایند، گاهی برایشان تولید مزاحمت می کنند و گاهی به جاهایی می برند و انواع مزاحمت ها جهت آنان ایجاد می کنند.

وی اضافه کرد: زن اگر امنیت می خواهد امنیت او در حجابش قرار دارد، هنگامی که زنی با ظاهرش موجب جنبش دیگران شد اراذل و اوباش، افراد بی بند و بار یا افرادی که نمی توانند اراده خود را کنترل کنند که اینگونه افراد در همه جوامع هم وجود دارند برایش ایجاد مزاحمت می کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: مگر می شود زنی آرایش کند، بی حجاب باشد و دیگران برایش ناامنی ایجاد نکنند؟ در همه کشور ها و جوامع این مسئله وجود دارد.

آیت الله مکارم با اشاره به آیه ۵۹ سوره احزاب گفت: مسئله امنیت زنان در سایه حجاب در این آیه مطرح شده است هست؛ در این آیه آمده است: «ای پیامبر به زنان و دخترانت و به همه زنان باایمان سفارش کن که جلباب های خود را به خود نزدیک کنند».

وی با اشاره به کلمه جلباب در آیه ۵۹ سوره احزاب عنوان کرد: منظور از جلباب در این آیه یا چیزی مانند چادر بوده هست، یا چیزی شبیه مقنعه که طول آن تا کمر زنان می رسیده و سینه و گردن و سر زنان را حفظ می کرده هست.

این مرجع تقلید افزود: در وقت حاضر نیز مقنعه هایی که تا کمر می رسد و بدن زن را می پوشاند مورد استفاده بعضی زنان قرار می گیرد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فلسفه حجاب عنوان کرد: در قرآن آمده است زنان مومن خود را بپوشانند تا افراد جامعه بفهمند که این ها زنان پاک، محترم و مؤمنی هستند، از زنان آلوده نیستند تا مورد آزار قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: گذشته از ناامنی اجتماع، بی حجابی زن موجب ناامنی جهت خودش می شود و حجاب موجب حفظ امنیت زن می شود، از ایجاد مزاحمت و ناامنی جهت زن جلوگیری می کند و باعث می شود زن در رفت و آمد های اجتماعی با پرسشها امنیتی مواجه نشود.

این مرجع تقلید بیان کرد: صفحات روزنامه ها را که ورق بزنید می بینید که ناامنی چه مشکلاتی جهت خانواده ها به وجود می آورد به عنوان نمونه گاهی فریبشان داده اند، گاهی فرزندان خانواده را با خود فراری داده اند، گاهی آن ها را ربوده اند و گاهی نیز موجب ایجاد پرسشها سنگین دیگری شده است هست.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: اگر زن بی حجاب همراه همسرش باشد و در این حین جوانی هرزه جهت این زن مزاحمتی ایجاد کند موجب تصویر العمل مرد وی می شود و این تصویر العمل پایانش به کجا برسد خدا می داند آیا که گاهی آخر چنین درگیری هایی قتل و جرح هست.

وی عنوان کرد: بعضی ها با وجود اینکه از این پرسشها خبر دارند باز هم می گویند آیا حجاب آزاد نیست که هر کسی می خواهد جهت خودش ناامنی بخرد این کار را بکند.

انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: اسلام | امنیت | اسلامی | مرجع تقلید | مکارم شیرازی | آیت الله مکارم شیرازی | آیت الله مکارم شیرازی | حجاب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog